Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır

Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır
Kategori
Blog
Alt kategori
İpuçları
Güncellenme
15.08.2014
Görüntülenme
1.181

Puanlama:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Facebook kullananlar bilir, yeni gelen bir özellik ile artık duvarımızda veya haber kaynağınıda gezinirken karşımıza gelen video otomatik olarak başlıyor eğer videonun olduğu kısımdan aşağı veya yukarı doğru gidersek video otomatik olarak stop durumuna geçiyor.

Bu özellik bir yandan kullanışlı gözüküyor olsa bile, çoğu kullanıcı tarafından tasvip edilmemekte. Çünkü bu özellik videoları otomatik olarak yüklemeye başladığından dolayı hem internetimizi yavaşlatmakta hem de kotalı kullanıcılarının kotasını yok yere kullanmaktadır.

Hal böyle olunca insanlar da bu özelliğin nasıl kapatıldığına dair internet ortamında makaleler aramaktalar, bizde bir nevi yardımcı olmak istedik..

Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır ?

-İlk olarak Facebook sitesini açarak, facebook hesabınıza giriş yapınız.
-Ardından sağ üst köşede bulunan ters üçgen facebook-ok simgesine tıklayarak menüyü açın ve burada mevcut olan “ayarlar” sekmesine tıklayarak, ayarlar sayfasının açılmasını bekleyin.
-Açılan sayfanın sol kısmında ki menünün en altında bulunan “Videolar” sekmesine tıklayın.
-Videolar kısmı açıldıktan sonra ise en aşağıda bulunan “Facebook otomatik video oynatmayı kapat” kutucuğuna tıkladıktan sonra kayıt ederek, ayarlar kısmından çıkış yapın.

Bu anlattıklarımızı harfiyen uyguladığınız taktirde artık videolar otomatik olarak yüklenmeyecek ve açılmayacaktır. Bu durumda da şikayetçi olan kullanıcılar büyük bir sıkıntıdan kurtulacaklardır.

Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Ekleyen:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz