CD/DVD/Blu-ray Araçları

Cathy programı çıkarılabilir diskleriniz üzerinde depolanan dizin dosyaları için kullanabileceğiniz kullanışlı ve güvenilir bir disk kataloglama programıdır. CD-ROM dosyaları, LS120, Iomega Zip, Jaz diskler, hatta disket sürücüleri aramak için kullanabilir ve sonrasında CD'yi takmaya gerek kalmadan kullabileceğiniz aranabilir kataloglar oluşturabilirsiniz. Dosya adı, tarihi ve boyutuna göre arama yetenekleri bulunan programın aynı zamanda mp3 dosyası aramaları için özel desteği bulunmaktadır. Ek özellikleri filtreleme seçenekleri içeren Catchy, birkaç saniye içerisinde birden çok katalog üzerinde arama yapar.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Zeeb yazılımı, film dosyalarınızın ve DVD klasörlerinizin adını değiştirebileceğiniz, posterler indirebileceğiniz ve IMDB için kısayol bağlantıları oluşturabileceğiniz kullanışlı bir Adobe Air uygulamasıdır. Mevcut olduğu durumlarda NFO dosyalarının kullanılmasına olanak tanır. Programın Özellikleri: IMDB bilgilerini kullanarak film dosyalarınızın ve DVD klasörlerinizin adını değiştirin. Themoviedb.org aracılığıyla film posterleri indirin. IMDB'ye kolayca erişebilmek için .url dosyaları oluşturur. Özelleştirilmiş dosya adlandırma biçimi Yeni değiştirilen adları geri alma özelliği Orjinal dosya isimleriyle giriş yapma Ayarlarınızı hatırlar
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Medya oynatıcınızda çalan şarkının sözlerini otomatik olarak bularak saniyeler içinde sizlere getiren EvilLyrics ücretsiz, kurulumu basit ve küçük bir program. Şarkılara eşlik etmeyi seven kullanıcılar için şarkı sözlerini direk kendi penceresinde gözler önüne getiren EvilLyrics aynı zamanda karaoke bilgisi bulduğu şarkılarda anlık şarkı sözlerini işaretleyerek sizlere müthiş bir kolaylık sağlıyor. İsterseniz gerekli ayarları yaptıktan sonra şarkınızı söylerken kayıtta edebildiğini bu boyundan büyük yazılım birden fazla web veritabanında arama yapabiliyor.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
CDBurnerXP, Blu-Ray ve HD-DVD dahil tüm CD/DVD medyalara yazma özelliğine sahip tamamen ücretsiz bir CD DVD yazma programıdır. CDBurnerXP, ISO yazdırma, CD kopyalama, DVD kopyalama, bin / nrg formatında olan kalıp (image) dosyalarını ISO formatına çevirme ve çoklu dil desteğine (Türkçe dahil) sahiptir. CDBurnerXP, herhangi bir reklam modülü içermez ve ofis bilgisayarlarında da ücretsiz olarak (Lisans gerektirmez) cd yazma ve dvd yazma işlemlerini yapabilirsiniz. CDBurnerXP Özellikleri: Audio CD kopyalama, MP3 dosyalarından Audio CD yapabilme, Video CD / DVD kopyalama, Yazma sonrası veri doğrulama, iso yazma, Başlatılabilir (Bootable) CD/DVD oluşturma, basit seviyede CD kapak baskısı, 32 Bit ve 64 Bit Windows desteği, Türkçe arayüz.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (4 votes cast)
ImgBurn geliş bir CD/DVD yazdırma ve yedekleme programıdır. Program ücretsiz ve CD, DVD, HD DVD ve Blu-ray gibi diskleri desteklemektedir. Program sadece cd yazdırmak ile kalmamakta dilerseniz imaj kalıpları ile dosyalarınızı güvende ve yedekte tutabilirsiniz. Desteklemiş olduğu imaj dosya türleri ise BIN, DI, DVD, GI, IMG, MDS, PDI, NRG, ISO diye sıralanabilir. Sabit disklerinizde bulunan dosyalarınızı ister imaj dosyaları şeklinde isterseniz dvd şeklinde arşivlemniz çok kolay. Programın yapabildiği işlemleri ve ücretsiz olduğunu göz önüne alırsak ücretli programlardan hiçbir farkı ortaya çıkmıyor. Hatta ücretli bir çok programdan çok daha iyi de diyebiliriz. ImgBurn CD/DVD Yazdırma Programı Özellikleri: İmaj dosyalarınızı isterseniz cd/dvd yada...
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.9/5 (21 votes cast)
Daemon Tools, bilgisayarınızda bulunan sıkıştırılmış kalıp dosyalarını bir sürücü vazifesi göstererek, kalıp dosyasını cd`den çalıştırıyormuş gibi oynatabilen popüler bir programdır. .iso, .bin, cue sheet dosyaları, clone cd, nero, blindwrite dosyalarını desteklemektedir.. Bu desteklediği her dosyayı cdye basmadan, cd olarak göstermek isterseniz Daemon Tools kesinlikle sizin aradığınız programdır.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (22 votes cast)