Web Araçları

Notepad++ , windows da bilgisayarlarımıza gelen notepad programının çok gelişmiş ve üst düzey bir metin editörüdür. Bir çok programa dilini tanıyarak, renklendirme desteği vermektedir. Bu renklendirmeler, yazılımcıların işine son derece kolaylık sağlar. Program her yeni sürümde daha kararlı bir hal kazanarak, işlemcilerimizi en minimum derecede kullanmanıza imkan tanıyarak fazla performans harcamamaktadır, ayrıca notepad++ programı tamamen ücretsiz ve üreticileri tarafından açık kaynak kodlu olarak dağıtılmaktadır. Bu program ile çalıştığınızda çok uzun bir şekilde yazdığınız kodları sol tarafta ki - + butonları sayesinde kısabilir, daha sonra açabilir. Rahat ve kolay bir şekilde çalışmanızı sağlayabilirsiniz. Programın desteklediği diller: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, CSS, makefile, ASCII...
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (27 votes cast)
WYSIWYG Web Builder ile html bilgisine sahip olmaksızın çok basit bir şekilde internet sitesi tasarlayıp, tasarladığınız o siteyi yönetebilirsiniz. Özellikleri: Html bilgisi olmadan site tasarlama Sürükle bırak desteği Yeni sayfa ve dosya ekleme Form ekleme Tablo oluşturma Font, renk, boyut ayarlama Html ve javascript desteği ActiveX, Java, Flash, Windows Media Olayer, Quicktime, Real Audio eklenti desteği İnternet sitesini yayınlama Büyük başlık (Banner) oluşturma Resim haritası oluşturma Özelleştirilmiş kaydırma çubuğu oluşturma Sekmeli çalışma Kayar menüler oluşturma Hazır javascript kodları Slayt gösterisi hazırlama Popup pencere hazırlama Hizalama çizgileri gösterme Sayfa geçiş efektleri ekleme iframe desteği Detaylı çizim araçları Fotoğraf galerileri oluşturma Resim düzenleme seçenekleri Paypal ödeme sistemi ekleme Rss desteği Google uyumlu site haritası oluşturma Youtube video desteği Üçüncü parti eklenti seçenekleri Küçük resim galerisi TextArt ile gelişmiş ve görsel yazılar hazırlama Tema desteği Türkçe...
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.2/5 (9 votes cast)
Bu program ile bilgisayarınız bir e-posta sunucusu haline getirip kullanabilirsiniz. SMTP ve POP3 protokelleri destekleyen bu uygulama, sınırsız sayıda e-posta adresi, alan adı ve posta listesi ile çalışabilir. MailEnable programı çok sayıda SMTP şifresiyle çalışabilir ve internet üzerindeki güvenilir anti-spam listelerini de kullanılabilir. Bu sayede kullanıcılarınızın aldıkları e-postalar virüsten ve gereksiz mesajlardan kurtulmuş olacaklardır. MailEnable'ın bu sürümü ücretsiz ve ad-ware veya spayware bulundurmaz. Uygulamanın programcısı aynı zamanda MailEnable'ın ticari olarak kullanılmasına da karşı çıkmıyor.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (8 votes cast)
Fingerty Editor Web tasarımı yaparken kullandığınız yığınla kodu sürekli olarak web browser ile deneme zahmetinden kurtarmak. Bu program internet tarayıcısı gibi bir sayfayı size tam zamanlı olarak görüntüleyip iç içe girmiş kodların nasıl göründüğünü sürekli olarak size aktarabiliyor. Açık kaynak kodlu HTML Editörü kullanımı kolay ve ücretsiz bir yazılım olan Fingerty Editor ile artık hatalar kolay görüntülenip hızlı sonuçlar almak mümkün.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
FlowPlayer internet sitelerinde bulunan videoları oynatabilmenizi ve kendi video oynatıcınızı istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlar. Çok basit bir arayüze sahip olan bu program ücretsiz ve İngilizcedir. Internet sunucularında bulunan videoları indirmenizi ve çalma listeleri oluşturmanıza olanak tanır. HTML ve CSS yazılımlarını destekler.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.7/5 (7 votes cast)
Mext 1.24 Proje dosyalarınız için dökümantasyon oluşturmanıza yardımcı olacak güvenli ve çok kullanışlı bir uygulamadır. Dökümanlarınıza metin blokları ve grafikler, tablolar ve görüntü yerleştirmenize olanak sağlıyan Mext projelerinizi daha kullanılışlı ve iyi bir görüntü elde etmenize yardımcı olur. CHM dökümanları, HTML sayfaları ve kaynak dosyalarını hem oluşturmanızı hem de üzerinde değişiklik yapmanızı sağlar. Metin editörü olarak da kullanabileceğiniz bu programın ücretsiz bir yazılım olması büyük avantaj fakat Türkçe dil seçeneği bulunmuyor.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.7/5 (7 votes cast)
HTML Editörü olarak kullanabileceğiniz OpenElement web site tasarımında size çok yardımcı olacak. İster profesyonel bir web site tasarlayın isterseniz kendi çapınızda ufak bir web site tasarlayın programın içerisinde barındırdığı yüzlerce web sitesi temasından istediğinizi seçebilir web sitelerinizi bu şablonların üzerine yerleştirip çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Programın tamamen ücretsiz olması bu programı denemeniz için yeterli bir sebep.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (8 votes cast)
Veritabanı yedekleme ve veritabanı aktarımı işlemlerinde çok profesyonel bir yazılım olan SQLyog gerçekleştirmek istediğiniz işlemi size en hızlı ve kolay yoldan yapabilmeniz için içinde barındırdığı bir yardımcı programlarla da size destek oluyor. Aynı zamanda SQLyog programı MySQL veritabanlarını yönetebilecek, yedekleme ve yedek aktarımını yapabileceğiniz en hızlı ve en kolay veritabanı yöneticisidir. SQLyog; MySQL, MySQL GUI, PhpMyAdmin veritabanlarını bir araya getirebilen çok güçlü bir veritabanı yöneticisidir.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (7 votes cast)
Veritabanı ayrıntılarını incelebileceğiniz şık tasarlanmış ve kullanımı kolay bir uygulama olan Pretty Database Explorer gözü yormayan hatırlayıcı bir ara yüze sahip. Interbase, MySQL, Firebir veya Oracle gibi yazılımların veritabanına girmenizi sağlar. Profesyonel tasarımına rağmen yazılım olarak her seviyeden kullanıcının kullanabileceği güzel bir uygulamadır.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
CSS ve HTML kullanarak tasarım yapan arkadaşlar için ücretsiz olarak hazırlanmış olan bu basit yazılım, 2 paneli sayesinde birinde kodlarınızı yazarak hazırlarken diğer panelde ise yazdığınız kodların oluşturduğu önizlemeyi görebilmeniz mümkün. İncelediğim kadarıyla, program oldukça basit bir arayüze sahip, yazmak istemediğiniz bazı temel kodlar sol tarafta mevcut, istediğiniz şekilde oradan seçerek devam edebiliyorsunuz.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (13 votes cast)