AutoHotkey İndir

AutoHotkey sayesinde klavye ve farenize kısayol oluşturarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Autohotkey ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılımdır.

Boyut: 3MB Lisans : Ücretsiz
Versiyon: 1.1.30.00 Dil : İngilizce
Platform: Windows
Yayımcı: Chris Mallett Kategori: Yardımcı Araçlar
Ekleyen: Kadir Tarih: 19 Ekim 2023

AutoHotkey, bilgisayarınızda klavye, mouse, joystick gibi tuşlu olan ekipmanlarınıza otomatik kısayol oluşturabilmenizi sağlayan açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir yazılımdır.

Örneğin sizin ayarladığınız bir kısa yol ile “tbmm” yazdığınızda program bunu algılayarak “Türkiye Büyük Millet Meclisi” olarak algılayacak ve yazmanıza yardımcı olacaktır.

AutoHotkey (AHK), Windows için bir betik dili ve otomasyon yardımcı programıdır. AutoHotKey, klavye kısayollarını, otomatik tıklamaları ve diğer otomasyon görevlerini oluşturmak için kullanılır. Aşağıda AutoHotKey hakkında temel bilgiler verilmektedir.

AutoHotkey’in Özellikleri

 • Klavye Kısayolları Oluşturma: Klavyede bir tuş kombinasyonu ile belirli bir eylemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Otomatik Tıklama: Mouse’un otomatik hareketini ve tıklamasını simüle edebilirsiniz.
 • Form Doldurma: Belirli bir tuş kombinasyonu ile otomatik olarak metin formunu doldurabilirsiniz.
 • Makro Kaydedici: Otomatik görevler oluşturmak için eylemlerinizi kaydedebilirsiniz.
 • Windows Kontrolleri: Pencere boyutunu değiştirme, taşıma, odaklama gibi işlemleri yapabilirsiniz.
 • Gelişmiş Betikleme: Döngüler, koşullu ifadeler ve diğer programlama yapıları ile karmaşık betikler oluşturabilirsiniz.

Nasıl İndirilir ve Kurulur?

İndirme: AutoHotkey’in resmi web sitesi olan https://www.autohotkey.com/ adresini ziyaret edin. Buradan en son sürümü veya istediğiniz bir sürümü indirebilirsiniz.

Kurulum: İndirdiğiniz .exe dosyasını çalıştırarak kurulum sürecini başlatın. Kurulum sırasında standart veya özel kurulum seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Standart kurulum, çoğu kullanıcı için yeterlidir.

Betik Oluşturma: Kurulum tamamlandıktan sonra, .ahk uzantılı bir dosya oluşturarak betiklerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Örneğin: ornek.ahk

Betik Çalıştırma: Betiği yazdıktan sonra bu .ahk uzantılı dosyayı çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Bu, betiğin içerdiği eylemleri başlatır.

AutoHotkey, Windows’ta otomasyon ve kişiselleştirme için oldukça güçlü bir araçtır. Ancak, betik oluşturma konusunda başlangıçta biraz öğrenme eğrisi olabilir. Resmi web sitesinde, forumlarında ve diğer kaynaklarda çok sayıda öğretici ve örnek betik bulabilirsiniz. Bu kaynaklar, AutoHotkey ile başlamak için oldukça yardımcı olacaktır.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
bandicam indir

Bandicam

Bandicam programı sayesinde ekranınızın videosunu alabilir. Oyun, ders ya da yardım videoları gibi içerikler üretebilirsiniz.

  21.4MB| Deneme| Windows
daemon tools indir

Daemon Tools Lite

Daemon Tools, bilgisayarınızda bulunan sıkıştırılmış kalıp dosyalarını bir sürücü vazifesi göstererek, kalıp dosyasını cd`den çalıştırıyormuş gibi oynatabilen popüler bir programdır.

  1.8MB| Ücretsiz/Reklamlı| Windows
instagram indir yükle

Instagram

Instagram milyonlarca insanın kullandığı bir fotoğraf filtreleme ve paylaşma uygulamasıdır. Instagram üzerinde oluşturduğunuz profilinizden ister filtreli ister filtresiz tüm fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

  Değişir| Ücretsiz| Android/iOS

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?