lol indir LoL İndir

LoL, League of Legends adının kısaltılmış halidir. Türkçesi Efsaneler Ligi anlamına gelen bu oyun, Riot Games tarafından, 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Boyut: Değişir Lisans : Ücretsiz
Versiyon: Değişir Dil : Türkçe
Platform: iOS / Android
Yayımcı: Riot Games Kategori: Oyun
Ekleyen: Kadir Tarih: 13 Kasım 2021

LoL, League of Legends adının kısaltılmış halidir. Türkçesi Efsaneler Ligi anlamına gelen bu oyun, Riot Games tarafından, 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Tempolu ve rekabete dayalı olan bu oyunu oynaması ücretsizdir. Çevrim içi bir oyun olan LoL, sık sık aldığı güncellemeler sayesinde oyuncuların sıkılmadan oyunu oynamasına olanak sağlamaktadır.

LoL Türkiye ekibi ise, birçok turnuva düzenleyerek Türkiye’deki oyuncuların bu oyunda aktif olması için çalışmalar yapmaktadır. Riot Games’in ilk oyunu olan League of Legends, kısa sürede büyük oyuncu kitlesi yakalamış ve günümüzde en çok oynanan çevrim içi oyunlardan biri haline gelmiştir.

LoL için Minimum Sistem Gereksinimleri

LoL oynayabilmek için çok gelişmiş bir sisteme ihtiyacınız olmayacaktır. Son dönemlerde üretilen çoğu bilgisayarlarda rahatlıkla bu oyun oynanabilmektedir. Fakat eski bir bilgisayara sahipseniz, LoL oynayabilmek için sisteminizin bazı gereksinimleri yerine getirebiliyor olması gerekmektedir. Lol için minimum sistem gereksinimleri aşağıda belirtilmiştir.

 • İşletme Sistemi: Windows 7 veya üstü
 • İşlemci: 2 GHz
 • Bellek: 2 GB
 • Ekran Kartı: Shader 2.0b Sürümü Uyumu
 • DirectX: DirectX v9.0c
 • Ekran Çözünürlüğü: 1920×1200

Bilgisayarınızda donma ve kasma gibi sorunlar yaşamadan LoL oynayabilmeniz için bilgisayarınız minimum bu gereksinimleri karşılıyor olmalıdır. Aksi takdirde oyunu oynayamayacak seviyede kasmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu durum oyundan keyif almamanıza ve başarılı olamamanıza neden olabilmektedir.

LoL Nasıl Oynanır?

LoL nasıl oynanır sorusu oyun severler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Oyunu indirdikten sonra öncelikle LoL kayıt ve ardından LoL giriş işlemlerini yapmanız gerekmektedir. LoL, oynaması basit bir oyundur. Oyunu oynamak için yalnızca Mouse hareketleri yapmanız gerekmektedir. Klavye ise seçtiğiniz şampiyonun özel yeteneklerini kullanabilmek için gerekmektedir. Oyunda sizden, minyonlara ve karşı takım oyuncularına zarar vererek koridordaki kuleleri yıkmanız beklenmektedir.

Kuleleri yıkarak karşı takımın üssüne ulaşmalı ve üssü yok etmelisiniz. Karşı takımın merkez üssünü yok ettiğinizde maçı kazanırsınız. Ayrıca oyundaki minyonlara ve düşman oyunculara zarar vererek altın kazanabilir, yaratıklara zarar vererek ise deneyim puanı kazanabilirsiniz. Oyun 5’er kişilik takımlar halinde oynanmaktadır. Takımlarda denge sağlandığında maç başlatılır.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar

Viber

Bu uygulama sayesinde dünyada ki 200 milyondan fazla viber kullanıcısı ile internete bağlı cihazınız ile mesajlaşabilir, sesli olarak arayabilir, videolu mesaj gönderebilirsiniz.

  Cihaza Göre Değişir| Ücretsiz| Win/Android/iOS
adwcleaner indir

AdwCleaner

AdwCleaner, kullandığınız tarayıcıların anasayfasını değiştiren adware ve malware gibi kötü yazılımları tespit ederek silinmesini sağlar.

  7.3MB| Ücretsiz| Windows

ProcessKO

ProcessKO, bilgisayarınız üzerinde çalışan işlemleri durdurmanıza imkan veren küçük bir uygulamadır.

  138 KB| Ücretsiz| Windows

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?