lol indir LoL İndir

LoL, League of Legends adının kısaltılmış halidir. Türkçesi Efsaneler Ligi anlamına gelen bu oyun, Riot Games tarafından, 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Boyut: Değişir Lisans : Ücretsiz
Versiyon: Değişir Dil : Türkçe
Platform: iOS / Android
Yayımcı: Riot Games Kategori: Oyun
Ekleyen: Kadir Tarih: 13 Kasım 2021

LoL, League of Legends adının kısaltılmış halidir. Türkçesi Efsaneler Ligi anlamına gelen bu oyun, Riot Games tarafından, 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Tempolu ve rekabete dayalı olan bu oyunu oynaması ücretsizdir. Çevrim içi bir oyun olan LoL, sık sık aldığı güncellemeler sayesinde oyuncuların sıkılmadan oyunu oynamasına olanak sağlamaktadır.

LoL Türkiye ekibi ise, birçok turnuva düzenleyerek Türkiye’deki oyuncuların bu oyunda aktif olması için çalışmalar yapmaktadır. Riot Games’in ilk oyunu olan League of Legends, kısa sürede büyük oyuncu kitlesi yakalamış ve günümüzde en çok oynanan çevrim içi oyunlardan biri haline gelmiştir.

LoL için Minimum Sistem Gereksinimleri

LoL oynayabilmek için çok gelişmiş bir sisteme ihtiyacınız olmayacaktır. Son dönemlerde üretilen çoğu bilgisayarlarda rahatlıkla bu oyun oynanabilmektedir. Fakat eski bir bilgisayara sahipseniz, LoL oynayabilmek için sisteminizin bazı gereksinimleri yerine getirebiliyor olması gerekmektedir. Lol için minimum sistem gereksinimleri aşağıda belirtilmiştir.

 • İşletme Sistemi: Windows 7 veya üstü
 • İşlemci: 2 GHz
 • Bellek: 2 GB
 • Ekran Kartı: Shader 2.0b Sürümü Uyumu
 • DirectX: DirectX v9.0c
 • Ekran Çözünürlüğü: 1920×1200

Bilgisayarınızda donma ve kasma gibi sorunlar yaşamadan LoL oynayabilmeniz için bilgisayarınız minimum bu gereksinimleri karşılıyor olmalıdır. Aksi takdirde oyunu oynayamayacak seviyede kasmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu durum oyundan keyif almamanıza ve başarılı olamamanıza neden olabilmektedir.

LoL Nasıl Oynanır?

LoL nasıl oynanır sorusu oyun severler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Oyunu indirdikten sonra öncelikle LoL kayıt ve ardından LoL giriş işlemlerini yapmanız gerekmektedir. LoL, oynaması basit bir oyundur. Oyunu oynamak için yalnızca Mouse hareketleri yapmanız gerekmektedir. Klavye ise seçtiğiniz şampiyonun özel yeteneklerini kullanabilmek için gerekmektedir. Oyunda sizden, minyonlara ve karşı takım oyuncularına zarar vererek koridordaki kuleleri yıkmanız beklenmektedir.

Kuleleri yıkarak karşı takımın üssüne ulaşmalı ve üssü yok etmelisiniz. Karşı takımın merkez üssünü yok ettiğinizde maçı kazanırsınız. Ayrıca oyundaki minyonlara ve düşman oyunculara zarar vererek altın kazanabilir, yaratıklara zarar vererek ise deneyim puanı kazanabilirsiniz. Oyun 5’er kişilik takımlar halinde oynanmaktadır. Takımlarda denge sağlandığında maç başlatılır.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
exaradyo indir

EXARadyo

EXARadyo, terkon yazılım tarafından 2007 yılında geliştirilmiş olup, sürekli güncellenerek günümüze kadar gelmiş ücretsiz ve sınırsız radyo dinleme programıdır.

  2.7MB| Ücretsiz| Windows

TunnelBear VPN

TunnelBear, Android tabanlı mobil cihazınız ile internet üzerinde rahat bir şekilde gezmek ve yasaklı sitelerede iz bırakmadan sörf yapmak isteyenler için hazırlanmış bir uygulamadır.

  130.9MB| Ücretsiz| Windows/Android/iOS

DiskDigger

DiskDigger, tüm depolama birimlerinden yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri döndürmeniz için geliştirilmiş bir uygulamadır.

  614KB| Ücretsiz| Windows

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?