scratch indir Scratch İndir

Kodlama ve programlama alanında önemli gelişmeler yaşanırken kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen farklı uygulamalar bulunmaktadır.

Boyut: Değişir Lisans : Ücretsiz
Versiyon: Dil :
Platform: iOS / Android
Yayımcı: Scratch Foundation Kategori: Eğitim
Ekleyen: Kadir Tarih: 24 Kasım 2021

Kodlama ve programlama alanında önemli gelişmeler yaşanırken kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen farklı uygulamalar bulunmaktadır. MIT tarafından özel olarak geliştirilen ve tüm kullanıcıların kullanımına açık olan uygulamayla birlikte profesyonel kodlama işlemleri yapılabilir. Scratch giriş ile birlikte platforma erişim sağlayarak çeşitli içeriklerdeki tasarlamaları gerçekleştirmek mümkündür. Dünyanın birçok yerinde sıkça tercih edilen programın basit bir ara yüzü bulunmaktadır. Kullanışlı bir program olan Scratch ile kolay bir şekilde kodlama yapılabilir. Programın öne çıkan farklı özellikleri hakkında birçok araştırma yapılmaktadır.

Oyun, animasyon ve uygulama tasarlama için tercih edilebilecek uygulama eğitim amacıyla da tercih edilmektedir. Kodlama sistemi hakkında farklı yaş gruplarına eğitim vermek isteyenler için oldukça kullanışlı bir platform olan Scratch, her geçen gün daha fazla geliştirilmektedir. Oyun ve animasyon tasarlama alanında oldukça kullanışlı olan platforma hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarlar üzerinden erişim sağlanmaktadır. Öğrencilerin kullanıma açık olan ve ücretsiz bir program olan Scratch ile önemli işlemleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Platformun farklı versiyonlarını ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Scratch Türkçe Giriş

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinde yoğun olarak tercih edilen programlama uygulamaları arasında yer alan Scratch ile birlikte birçok işlem yapılabilir. Mobil uygulamaların yanı sıra bilgisayarlara yüklenebilecek uygulama ile birlikte her yaştan kullanıcı tarafından kodlama işlemleri yapılabilir. Okuma yazma bilmeyen çocuklar tarafından da kullanılabilecek basit ve gelişmiş kodlama programı ile birlikte özel işlemler yapılabilir. Oyun tasarımları ve farklı animasyonların tasarlanması için eğitim uygulaması tercih edilebilir. Scratch Türkçe giriş için çeşitli alternatifler bulunmaktadır.

Uygulamayı Türkçe ara yüzü ile kullanmak isteyen kullanıcılar için çeşitli alternatifler vardır. Bilgisayarlara ve mobil cihazlara yüklenebilecek olan uygulamanın farklı versiyonları bulunmaktadır. Sıkça tercih edilen 2. Versiyonla birlikte kolay kodlama işlemleri yapılabilir. Hem online hem de offline olarak çalışabilen uygulamanın Türkçe versiyonunu bilgisayarınıza indirdikten sonra farklı alanlardaki programlama işlemlerini yapabilirsiniz. Programı kullanmak isteyen kişilerin yapması gereken bazı işlemler vardır.

scratch.mit.edu Türkçe Giriş

İnternet üzerinden kodlama yapılmasına olanak sağlayan dünyaca ünlü Scratch platformuna farklı ülkelerden giriş yapılabiliyor. Amatör kullanıcıların basit ara yüz ile birlikte kolaylıkla programlama yapabileceği uygulama Türkçe dil desteğiyle sunuluyor. Türkçe dil desteğiyle geliştirilen platforma hem web tarayıcılarından hem de mobil uygulamalardan giriş yapmak mümkündür. Farklı alternatifleri tercih ederek scratch.mit.edu Türkçe giriş yapmak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır.
Programı online ve offline olarak kullanmak için farklı işlemler yapılmaktadır. Online Türkçe platforma giriş yapılması için internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. İnternet bağlantısıyla birlikte platformun resmi web sitesine giriş yapılıp hesap oluşturulabilir. İnternet sitesine giriş yapan kullanıcıların yapması gerekenler şunlardır;

• Programın resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır.
• Dilin Türkçe yapılması için en alt bölümdeki “Türkçe” seçeneği tercih edilmelidir.
• Web sitesinde bulunan “katıl” butonuyla birlikte üye olunmalıdır.
• E-posta onaylama işlemleriyle birlikte programı hem Türkçe hem de online olarak kullanmak mümkündür.

Online kurulumun yanı sıra bilgisayarlara indirme yapılarak offline kurulumu da yapılabilir. Programı offline olarak kullanmak için bağlantı adresleri üzerinden farklı cihazlarınıza indirme yapabilirsiniz. Programı farklı cihazlarda çalıştırmak için gerekli olan bazı uygulamalar vardır.

scratch.mit.edu Türkçe İndir

Her yaştan kullanıcının basit programlama dilini öğrenmesi ve özel tasarımlar oluşturması için kullanılabilecek Scratch uygulamasına farklı alternatiflerle erişim sağlanabilir. Kullanıcılar, scratch.mit.edu Türkçe İndir işlemini ücretsiz bir şekilde yaptıktan sonra farklı cihazlar üzerinden programlama uygulamasına ihtiyaç duyulabilir. Programda bulunan Türkçe dil desteğini kullanarak farklı araçları daha rahat ve detaylı bir şekilde kullanabilirsiniz. Programı kullanmak için ihtiyaç duyulan “Adobe Air” eklentisini de ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
google earth indir

Google Earth

Teknolojinin en önemli olanaklarından biri olarak öne çıkan uydu görüntüleme ile birlikte birçok farklı aktivite pratik bir şekilde gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Dünyanın farklı yerlerinin uzaydaki uydular üzerinden görüntülenmesini sağlayan özel teknoloji dünya genelinde popüler bir şekilde kullanılıyor.

    29.2MB| Ücretsiz| Windows

Dijital Operatör Uygulaması

Turkcell'in Dijital Operatör uygulaması sayesinde hattınızda kalan tutarı ya da paket ayrıntılarını görebilir, faturanızın detaylarını inceleyerek online olarak anında ödeyebilirsiniz.

    Cihaza Göre Değişir| Ücretsiz| Android/iOS
exaradyo indir

EXARadyo

EXARadyo, terkon yazılım tarafından 2007 yılında geliştirilmiş olup, sürekli güncellenerek günümüze kadar gelmiş ücretsiz ve sınırsız radyo dinleme programıdır.

    2.7MB| Ücretsiz| Windows

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?