telegram indir Telegram İndir

Telegram özellikle dijital çağın bu kadar zirve yapması ile kullanım alanını oldukça genişleten ve yüksek kullanıcı kitlesine sahip olan sosyalleşme uygulamaları arasında yerini almıştır.

Boyut: Cihaza Göre Değişir Lisans : Ücretsiz
Versiyon: Cihaza Göre Değişir Dil : Türkçe
Platform: Win / iOS / Android
Yayımcı: Telegram FZ-LLC Kategori: Sohbet
Ekleyen: Kadir Tarih: 3 Kasım 2021

Telegram özellikle dijital çağın bu kadar zirve yapması ile kullanım alanını oldukça genişleten ve yüksek kullanıcı kitlesine sahip olan sosyalleşme uygulamaları arasında yerini almıştır. Anlık mesajlaşma servisi olarak bilinen bu uygulama aynı zamanda kişiler arasında olan mesajlaşma biçimini de oldukça güvenli kılmaktadır. Çoklu platform desteği sunması ile de oldukça popülerleşen Telegram uygulaması, yakın zamanda kullanıcılarına sunmuş olduğu güvenli mesajlaşma ağı sayesinde gitgide gelişmekte olan bir hedef kitleye sahip olmuştur.

Uygulama üzerinden mesajlaşmak, ses kaydı atmak ve sticker paylaşımı yapmak oldukça mümkün ve keyifli bir hal almaktadır. Bu uygulamaya sahip olmak isteyen kullanıcıların telefon işletim sistemlerinin; İos, Android, Linux, Windows Phone ve Windows alt yapılı cihazlara sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca aktif bir internet bağlantısı bulunduğu sürece bilgisayar üzerinde de uygulama kullanılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise, eş zamanlı olarak hem telefonda yer alan uygulamanın hem de bilgisayarda açık halde bulunan uygulamanın aktif bir internet bağlantısı bulunuyor olmasıdır. Telegram üzerinden mesajlaşma ve ses kaydı atmanın yanı sıra aramalar da gerçekleştirilebilmektedir. Bu aramalar kapsamında sesli arama ve görüntülü arama yer almaktadır. Ayrıca; eğer, uygulamayı iş amacı güderek kullanmakta olan aktif kullanıcılar bulunuyor ise belirli bir boyuta kadar büyük dosya paylaşımı da Telegram uygulaması bünyesinde yapılabilmektedir.

Telegram İndirme Aşamaları

Telegram indir işlemi yapabilmek için şu aşamaları takip etmek gerekir;
• Öncelikle makalenin üst kısmında bulunan cihazınıza uygun indir butonuna basınız.
• Yönlendirildiğiniz apple yada play store sayfasında uygulamayı yükle diyerek telegramı anında cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra uygulama bazı izinler isteyecektir. Bu izinler uygulamaya ait temel izinler olmakta olup, kullanıcılara herhangi bir güvenlik ihlali yaratmamaktadır. Telegram üzerinde yer alan herkes dilediği kullanıcıya mesaj gönderememektedir. Aynı grubun üyesi olan, telefonun rehberinde yer alan kişinin uygulama hesabı bulunması ve görünmenin etkinleştirilmesi durumunda kişiler birbirlerine mesaj gönderebilmekte ve iletişime geçebilmektedirler. Varsayılan ayarlar olarak görünümün kapalı kalması durumunda ise yalnızca etkileşim içerisinde bulunulan kişiler ile iletişime geçilebilmektedir.

Telegram Uygulamasının Avantajları

Telegram uygulaması içerisinde yer alan genel gruplara 200.000 kullanıcı katılabilmektedir. Oldukça büyük kitleler ile iletişim kurulabilmekte olan bu bağlantı adresleri birçok mecrada paylaşılabilmekte ve çok daha fazla kullanıcı ile etkileşim içerisine girilebilmektedir. Bu yönü ile birçok kullanıcıyı aktif olarak Telegram kullanmaya yönlendiren uygulama, birbirinden farklı noktada bulunan kullanıcıların bir araya gelmesini sağlamaktadır. Telegram uygulamasının en büyük avantajları arasında görülen bu özellik sayesinde büyük topluluklar ile iletişim verimli tutulmaktadır. Telegram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bir diğer avantaj ise; kullanıcıların arkadaşlarını da uygulamaya davet edebiliyor olmasıdır. Davet bağlantısı iletebilmek için https://telegram.org/dl/ bu bağlantı adresini kullanmak yeterli olacaktır. Tüm bu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda Telegram indir seçeneğini birçok kullanıcı oldukça yoğun bir biçimde tercih edecektir.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
d&r indir

D&R Uygulaması

Kitaptan müziğe, filmden elektroniğe, oyundan hobiye, hediyelik eşyadan kırtasiyeye, geniş ürün seçenekleri sunan D&R, toplumu kitap okumaya, müzik dinlemeye, film izlemeye özendirerek üstlendiği sosyal sorumluluk görevini de yerine getiriyor.

    33MB| Ücretsiz| Android/iOS

iTools

iTools programı ile, iOS işletim sistemini kullanmakta olan iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda ki tüm dosyaları hızlı ve kolayca yönetebilirsiniz.

    501KB| Deneme| Windows
teamviewer indir

TeamViewer

TeamViewer, uzakta bulunan bir bilgisayara bağlanarak destek/yardım vermenizin yanı sıra dosya transfer edebilmenize de olanak tanımaktadır.

    24.8MB| Ücretsiz| Windows

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?