valorant indir Valorant İndir

Anasayfa » Windows » Windows Oyunlar » Valorant

Valorant, LoL yapımcısı Riot Games tarafından geliştirilen bir free-to-play oyundur. Birinci şahıs nişancı oyunu olan Valorant, diğer oyuncularla savaş meydanında bir rekabete girmenizi sağlamaktadır.

Boyut: 65.90MB Lisans : Ücretsiz
Versiyon: Dil :
Platform: Windows
Yayımcı: Riot Games Kategori: Oyun
Ekleyen: Kadir Tarih: 13 Kasım 2021

Valorant, LoL yapımcısı Riot Games tarafından geliştirilen bir free-to-play oyundur. Birinci şahıs nişancı oyunu olan Valorant, diğer oyuncularla savaş meydanında bir rekabete girmenizi sağlamaktadır. Valorant indirme sayısı ise sık sık sorulmaktadır. Valorant aylık 15 milyon oyuncu tarafından oynanmaktadır.

İlk kez 2 haziran 2020 yılında piyasaya sürülen Valorant, kısa sürede büyük oyuncu kitlesi yakaladı. Bunun nedeni ise arkasında Riot Games gibi adından söz ettiren bir yapımcının olmasıdır. En popüler taktik nişancı oyunlardan biri olan Valorant, bilgisayarlar için geliştirilmiştir. Telefonlar için de geleceğinin müjdesini veren Riot Games yetkilileri, henüz Valorant mobile sürümünü piyasaya sürmemiştir. Riot Games tarafından yapılan duyuruları takip ederek bu sürümün ne zaman çıkacağı hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Valorant İçin Minimum Sistem Gereksinimleri Nedir?

Bilgisayarınızda Valorant oynayabilmeniz için sisteminizin bazı gereksinimleri yerine getiriyor olması gerekmektedir. Valorant minimum sistem gereksinimleri aşağıda belirtilmiştir.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü
 • İşlemci: Intel Core 2
 • Bellek: 4 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R5 200 veya Intel HD Graphics 4000
 • Ekran Kartı Belleği: 1 GB VRAM

Bilgisayarınızla donma ve kasma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmadan Valorant oynayabilmeniz için sisteminizin minimum bu özelliklere sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde oyundan alacağınız zevk ciddi oranda düşecek ve oyun içerisindeki başarınız da olumsuz yönde etkilenecektir.

Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant indirme işleminin ardından oyunu oynamak isteyen oyuncular, Valorant nasıl oynanır sorusunu yöneltmektedirler. Oyunu oynamadan önce yapmanız gereken ilk şey Valorant hesap açma işlemini gerçekleştirmektir. Valorant hesabınızı açtıktan sonra oyuna giriş yapmalısınız.

Valorant, 5’er kişilik gruplar tarafından oynanmaktadır. Oyuna başlamadan önce seçtiğiniz ajanın özel yeteneklerine ve kullandığı silahlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz ajan ne kadar iyi yeteneklere sahip olursa, oyunda başarılı olma şansınız da o kadar artacaktır.

Oyun başladıktan sonra önceden belirlenen tur sayısına göre turlar düzenlenerek karşı takımı yok etmeniz beklenir. Oyunun modları arasında; Derecesiz, Spike’a Hücum, Ölüm Maçı ve Rekabete Dayalı maç vardır. İstediğiniz modun bulunduğu maça girmeniz mümkündür.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
canlı tv izleme programı

Canlı TV Programı

Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz CANLI TV programı sayesinde internet aracılığı ile bir çok televizyon kanalını izleyebilir, radyo istasyonunu dinleyebilirsiniz.

  0.94MB| Ücretsiz| Windows

Personel Avans Maaş Takip Programı

İşletmecisi olduğunuz iş yerinde çalışan personellerinize verdiğiniz avans ya da maaşları takip altında tutabilmeniz için yardımınıza koşan bir yazılım olan personel avans maaş takip programı.

  604KB| Ücretsiz| Windows
teamviewer indir

TeamViewer

TeamViewer, uzakta bulunan bir bilgisayara bağlanarak destek/yardım vermenizin yanı sıra dosya transfer edebilmenize de olanak tanımaktadır.

  24.8MB| Ücretsiz| Windows

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?